RENEGAT Fishing Team

Spinning - NanoFil - opinie

Bartol - 2013-09-22, 18:46
Temat postu: NanoFil - opinie
Panowie, szukam jakieś sprawdzonej i szczerej opinii o NanoFilu.
Jestem na etapie kupna Berkleya i jak czytam to opinie 50/50- używa ktoś tego produktu na żywieckim za Łokuniem?

I jak z faktyczną grubością do okoniówki?

Dzięki wielkie za pomoc.

Naczelny - 2013-09-22, 19:06

no więc ja używałem dwa sezony nanofil barkleya, jestem bardzo zawiedziony nigdy więcej tego nie założę na kołowrotek. W lecie baaaaardzo widoczny w wodzie, łatwo się rwie. dla mnie szajs :-/
Bartol - 2013-09-22, 19:31

Wojtek teraz jest zielony kolor czekam na opinie innych :lol:
Naczelny - 2013-09-22, 19:43

no ja testowałem biały, innego jeszcze nie było, może teraz wykonanie jest lepsze ;-)
trout25 - 2013-09-22, 20:27

Miałem nanofil w ręce i....nie kupiłbym tego nigdy-przekrój naleśnika,sztywna jak drut no i ten paskudny kolor (chociaż to akurat ma mniejsze znaczenie) od kilku sezonów używam Dragon HM8X i jest to dla jak dla mnie plecionka nr1. Dostępna jest od 0.06mm minus cena ok 190zł.... Kiedyś używałem Power pro też bardzo dobra-lecz przegrubiona nieco-ale trzyma parametry no i nie jest droga,po jakimś czasie odbarwia się i robi się głośna ale tak to ok.Jeśli okoń to pewnie najcieńsza,choć szybciej będzie się przecierala,wogule okoń i plecionka z jego kruchoscia warg no to nie jest za dobre
mar23 - 2013-09-22, 20:31

To ja coś dodam od siebie. Myślałem o zakupie nanofilu przed sezonem ale po tych opiniach zrezygnowałem i kupiłem nowość dragona nie ma za wiele opini o tej pletce ( też jakaś nowość technologiczna) a chodzi mi o taką http://allegro.pl/plecion...3554146558.html i grubość 0,06 dla mnie super nigdy nie miałem z nią problemów jest biała i dobrze widoczna nad wodą a rybki jakie wyciągałem na nią to bolek 72 cm i zander 57 . dla mnie git przy normalnym węźle nic nie pęka .
Sebo - 2013-09-25, 21:57

Hej Bartol.Chcesz wiedzieć coś na temat Nanofila.Jest to plecionka która nie wybacza błędów wędkarza jak i sprzętu.Używam Nanofila 0,06 oraz 0,08 od dwóch sezonów.Jesli chodzi o błędy wędkarza to głównie chodzi o węzeł , który musi być nienaganny.Należy go wiązać ze wszelką starannością , powoli na mokro!W węzeł należy wpleść kawałek żyłki 0,12 lub 0,14 by się nie przecinał!Jest to super plecionka na czystą wodę bez kamieni i innych zawad to bardzo ważne.Jeśli chodzi o błędy sprzętu to niewielu wędkarzy sprawdza jakość swojego sprzętu.Po pierwsze wędzisko musi być parabolikiem do 0,06 na okonia.Ważna jest kontrola przelotek zwłaszcza szczytowej.Niewielu początkujących spinningistów zdaje sobie sprawę , że po kilku sezonach łowienia na plecionkę,szczytowa przelotka wygląda jak tarka!Proponuje przyjrzeć się temu tematowi pod lupą(czasem nawet lupy nie potrzeba).Druga sprawa to rolka przy kabłąku.Często powstaje wyżłobienie nawet do 1mm , więc rolkę trzeba wymieniać przynajmniej raz do roku , przy łowieniu na plecionkę.Osobiście polecam przy spełnieniu powyższych warunków.Często miałem problem by urwać 0,06 na zaczepie.Ryby które łowiłem na te pleciony to mnóstwo okoni do 39cm na 0,06 oraz bolesław 72 i szczupły na 58cm na 0,08 chodzi o największe.Lecz wybór nalęży do Ciebie.Pozdrawiam Sebo.
Bartol - 2013-09-26, 07:03

Już za późno - mimo wielu poprzednich opinii nanofil jest u mnie od wczoraj :P

Kwestia tego węzła.............hm chyba musiałbym zobaczyć.
Masz jakiegoślinka o jaki węzeł CI chodzi, na pudełku mam kilka różnych ale zastanawiam się jak wpleść tą żyłkę.

Sebo - 2013-09-29, 23:08

Niestety taki link nie istnieje.Dostałem taka informacje od dobrego spinningisty , niestety bez instrukcji.Wiec metodą prób i błędów doszedłem do czegoś.Prawdę powiedziawszy nie zawsze go stosuje.Na zawodach strata czasu a prywatnie ,jeśli się urwie to nic się nie stało.Nie chodzi o mięcho , lecz o przyjemność bycia nad wodą.Jednak jeśli się spotkamy chętnie pokarze co i jak.
Bartol - 2013-10-01, 13:58

Spoko Sebo, pierwszy sandaczyk 53 już się zameldował na brzegu, bez problemów.
Kijek do 12 gr i nanofil 0,10 - wszystko lata jak szalone :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

Sebo - 2013-10-05, 01:13

Widzę, że podjąłeś decyzje.Jednak gdybyś szukał plecionki najlepszej ze wszystkich to polecam Stren Super Braid może być ciężko z jej dostaniem bo jest produkowana na rynek USA , Lecz nie miałem lepszej plecionki a trochę ich przerobiłem.Jego następca to Stren Sonic Bride.Niestety nie ma już tych parametrów co poprzednik ale nic lepszego nie znajdziesz!To według mnie najwyższa półka plecionek nie ma nic lepszego!!!!!!!!! Niewielu ludzi łowi na te linki dlatego troche cicho w necie na ten temat.Spróbuj a nic innego na zanderka nie nawiniesz.Własciwie to nie powinienem tego piasać oficjalnie na forum bo to tajemnica ;-) , ale co mi tam,niech inni też coś mają.